بهترین سونوگرافی در تهران

بهترین سونوگرافی در تهران

امروزه سونوگرافی در تشخیص بسیاری از بیماری ها کمک فراوانی می کند. یکی از دغدغه هایی که برای بیشتر افراد وجود دارد یافتن بهترین سونوگرافی در تهران برای شهروندان پایتخت می باشد. مراکز سونوگرافی بسیاری در سراسر شهر وجود دارد ولی کدامیک از آنها بهترین خدمات را ارائه می دهد ؟ در ادامه به بررسی امکانات بهترین سونوگرافی در تهران می پردازیم.

سونوگرافی چیست؟

سونوگرافی روش تصویربرداری از اعضای داخلی بدن از جمله اعضای شکمی می باشد. سونوگرافی به وسیله امواج تصاویری را به مانیتور منتقل می کند که این تصاویر در تشخیص بیماری ها و همچنین بررسی جنین در شکم مادر کمک فراوانی می کند. مراجعه به بهترین سونوگرافی در تهران برای مادرانی که می خواهند از سلامت جنین اطمینان حاصل کنند از اهمیت ویژه ای برخوردار می باشد. این مراکز مجهز به پیشرفته ترین و به روزترین دستگاههای استاندارد می باشد که درسریعترین زمان جوابگوی مراجعه بیماران می باشد.

کاربرد سونوگرافی

  1. تعیین جنسیت جنین در دوران بارداری
  2. اطمینان از سلامت جسمی جنین با انجام سونوگرافی غیر غربالگری در سه ماهه اول بارداری ( هفته 11 الی 14 ) به تشخیص برخی بیماری های ژنتیکی شامل اختلالات کروموزومی مانند منگولیسم بپردازد. این بیماری از طریق بررسی شکل گردن و استخوان بینی جنین تشخیص داده می شود. در صورتی که بافت گردن جنین غیرعادی باشد و فرم بینی کوتاه و پهن باشد جنین به این نوع بیماری مبتلا می باشد.
  3. تشخیص بیماری های اعضای شکمی مانند بیماری های کلیه، کبد، رحم و..

در مرکز بهترین سونوگرافی در تهران انواع سونوگرافی از جمله سونوگرافی غربالگری دوران بارداری، سونوگرافی کلیه، سونوگرافی دستگاه گوارش، سونوگرافی دستگاه اداراری انجام می شود.

تعداد سونوگرافی در بارداری

چه تعداد سونوگرافی در دوران بارداری ضروری می باشد ؟ در جواب به این سوال باید گفت تعداد سونوگرافی به شرایط جسمی مادر بستگی دارد . در برخی موارد مادر دارای شرایط حساسی می باشد که در این موارد پزشگ انجام سونوگرافی را در هر ماه تجویز می کند تا به بررسی سلامت مادر و جنین بپردازد. ولی در صورتی که مادر دارای شرایط نرمالی باشد انجام تعداد 4 سونوگرافی در دوران بارداری ضروری می باشد. باید به این نکته توجه داشت که برخی افراد دارای حساسیت بوده و بیش از 4 بار سونوگرافی انجام می دهند که در این صورت امکان صدمه به جنین وجود دارد. تعداد دفعات سونوگرافی توسط پزشک متخصص مشخص می شود. در بهترین سونوگرافی در تهران با داشتن متخصصین و سونوگراف های مجرب می توانند پاسخگوی مراجعین و مادران به این مرکز باشند.