درمان ناباروری با اهدای تخمک

یکی از روش های درمان ناباروری اهدای تخمک می باشد که برای زنانی است که به دلایل اختلال کم بودن تخمک گذاری نمی توانند باردار شوند . این روش درمان 21 سال پیش برای این دسته از زنان ابداع شد که کمک فراوانی به درمان ناباروری کرد. امروزه از این روش در سراسر دنیا برای زوج های نابارور استفاده می شود. والدین نوزاد حاصل از اهدای تخمک می دانند که حداقل نیمی از خصوصیات ژنتیکی یکی از آنها را دارد . این روش در کشور ما نیز با استقبال فراوانی مواجه شده است .

درمان-ناباروری-با-اهدای-تخمک

درمان-ناباروری-با-اهدای-تخمک

افراد مناسب برای اهدای تخمک

زنانی نیازمند اهدای تخمک می باشند که دارای شرایط ذیل می باشند:
• افراد مبتلا به آمنوره ( زنانی که پریود نمی شوند و در نتیجه قادر به تخمک گذاری نیستند )
• افرادی که عملکرد تخمدان ضعیفی دارند که ممکن است به صورت ژنتیکی دارای این مشکل باشند یا در اثر بیماری های خاصی مانند لوپوس ، ام اس دچار این مشکل شده اند یا تحت درمان قرار گرفته اند که از روش های شیمی درمانی و رادیوتراپی استفاده می کنند . هنوز دلیل قطعی آن مشخص نشده است .
• افرادی که تحت درمان ناباروری با ivf به طور مکرر قرار گرفته اند ولی نتیجه آن موفق نبوده است .
• افرادی که دچار یائسگی زودهنگام شده اند که معمولا این اتفاق در سنین پایین تر از 40 سالگی رخ می دهد که در این صورت دچار نازایی هستند.

نحوه یافتن اهدا کننده تخمک

بهتر است ابتدا در بین اقوام و آشنایان خود کسی که تمایل به اهدای تخمک دارد بگردید . زیرا بهترین فرصت برای شما می باشد زیرا ازسلامت و شرایط جسمی او اطمینان دارید و هزینه کمتری را پرداخت می کنید. در دیگر نقاط دنیا برای یافتن شخص اهدا کننده تخمک آگهی در روزنامه زده می شود. در کشور ما مراکز ناباروری و سونوگرافی برای پیا کردن این گزینه به زوج های نابارور کمک می شود.

هزینه اهدای تخمک

اگر شخصی برای اهدای تخمک از بین آشنایان یا اقوام پیدا کردید در صورت تمایل اهدا کننده نیاز به هزینه کردن ندارید ولی بهتر است هزینه ای بابت اتلاف وقت و هزینه هایی که برای انجام اقدامات پزشکی شده پرداخت شود.

شرایط اهدای تخمک

فرد اهدا کننده باید دارای شرایطی به شرح ذیل باشد :
• خانمی باشد که کمتر از از 35 سال باشد .
• دارای سلامت کامل جسمی باشد و هیچ نوع بیماری مادرزادی یا ژنتیکی نداشته باشد . برای اطمینان آزمایشاتی و تصاویری از فرد گرفته می شود.

برخی خدمات مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر محمود برفه ای

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمود برفه ای ، مرکز سونوگرافی و رادیولوژی

درباره drbarfei

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 11 − یک =