نعوظ در مردان

از انواع اختلالات جنسی می‌توان به اختلال نعوظ در مردان اشاره کرد. تا حدود 20 سال پیش به دلیل اینکه علل اختلال نعوظ در مردان به طور کامل کشف نشده بودند بیشتر موارد حتی تا 80% موارد را ناشی از عوامل روحی روانی می دانستند اما امروزه با توجه به پیشرفت چشمگیر علم پزشکی و استفاده از روشهای تشخیصی کارآمد به خصوص سونوگرافی کالر داپلر آلت با تزریق، علت عضوی اختلال نعوظ شناسایی می شود. یکی از مراکزی که این سونوگرافی را انجام می دهد مرکز تخصصي سونوگرافي دکتر محمود برفه ای  است.

نعوظ در مردان

سه دلیل اصلی اختلال نعوظ در مردان

در این مقاله سه دلیل اصلی اختلال نعوظ در مردان را نام می بریم و توضیح مختصری هم راجع به آن در اختیارتان قرار می دهیم.

علت عضوی: از رایج ترین علتهای اختلال نعوظ در مردان بیماری قند است. ديابت مزمن و كنترل نشده به دليل تأثيرات تخريبي و آترواسكلروتيك در جدار شريان ها وشريانچه هاي بافت پنيس موجب  اختلال  نعوظ و ناتواني جنسي می شود .

علت عصبی: به این دسته از اختلالات نعوظ در مردان که ریشه عصبی دارند اصطلاحاً نوروژنیک می گویند، مثل افراد مبتلا به  بيماريهاي مركزي مغز از قبيل  MS  و صدمات و ضايعات نخاعي  .

علت روانی: اصطلاح علمی این علت سایکوژنیک است مثل بیماری افسردگی، افرادی که مشکلات روانی دارند به میزان خیلی بیشتر نسبت به افراد عادی دچار اختلالات جنسی میشوند.

دلایل اختلالات جنسی بسیار متنوع و متعدد هستند و مهمترین نکته این است که فرد نباید بدون انجام مراحل تشخیص دقیق شروع به درمان کند، تشخیص دقیق هم وابسته به کاربرد به جا و مناسب از اقدامات پاراکلینیکی مخصوصاً سونوگرافی داپلر آلت ( سونوگرافي رنگي عروق آلت  ) ، آزمایشاتی از قبیل آزمایش قند و  هموگلوبين   A1C، چربی خون و  …، همچنین رادیوگرافی های اختصاصی مانند کاورنوزوگرافی ( بررسي وريدهاي ناحيه آلت با تزريق ماده حاجب )‌.

برای تحقیق راجع به این آزمایشات، سونوگرافی ها و رادیوگرافی ها می توانید با مرکز  تخصصي سونوگرافي دکتر محمود برفه ای تماس بگیرید و یا مراجعه حضوری داشته باشید.

همچنين بسياري از داروها مي توانند موجب ناتواني جنسي و اختلال نعوظ گذرا شوند كه با قطع مصرف اين داروها معمولا بهبودي حاصل مي گردد.

برخي داروهای مؤثر در اختلال نعوظ در مردان

  • داروهای ضد افسردگی
  • اسپیرونولاکتون
  • مسدود کننده های سمپاتیک
  • دیورتیک های تیازیدی
  • کتوکونازول
  • سایمتیدین
  • فیناستراید
  • پروپرانولول
  • و …

تأثیرات منفی داروهای بالا در اختلال نعوظ در افراد مختلف با هم تفاوت دارد و حتی در برخی افراد شاهد اثر منفی نیستیم ولی به هر حال مصرف دارو از عواملی است که باید حتماً توسط پزشک مورد بررسی قرار بگیرد و تأثیرات منفی و مثبت آنها مشخص شود برای مصرف یا عدم مصرف داروها  می توانید از  پزشك مربوطه مشورت لازم را دريافت كنيد.

برخی خدمات مرکز رادیولوژی و سونوگرافی دکتر محمود برفه ای

با تشکر مدیریت سایت دکتر محمود برفه ای ، مرکز سونوگرافی و رادیولوژی

 

درباره drbarfei

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 4 × پنج =